V roku 2016 sa našej poradenskej spoločnosti Foyo business, s.r.o.

podarilo nadviazať dôležité partnerstvá s rakúskymi a nemeckými M & A poradcami. Hlavným dôvodom tejto spolupráce je zjednodušenie vyhľadávania vhodných cieľov pre investorov z týchto krajín.

Podnikanie v týchto stredoeurópskych krajinách je dlhodobo prepojené vzájomnými zákaznicko – dodávateľskými vzťahmi a tak je predovšetkým v odvetví strojárskej výroby záujem tieto vzťahy prepojiť aj majetkovo.

“Nie je tajomstvom, že expanzia do bývalého Československa je po logistickej a mzdovej stránke stále vhodnou alternatívou k západným trhom,“ myslí si riaditeľ  firmy Pavel Zajíc.

Firma sa od tohoto roku profiluje ako komplexný M & A poradca, čo obsahuje kompletné služby prípravy podniku na predaj. “Cieľom našich služieb je naplánovať majiteľom firiem, ktorý zvažujú odchod do dôchodku, či na odpočinok, riadený a bezpečný prechod firmy pod nového majiteľa. Najdôležitejšie je zamerať sa na riešenie možných personálnych a právnych rizík, ktoré v tomto procese niekedy nastávajú.” Ak budeme o týchto problémoch vedieť skôr ako investor, dáva nám to okrem iného možnosť vyjednať pre predávajúceho aj atraktívnejšiu cenovú ponuku “, ďalej uvádza spolumajiteľ firmy Pavel Zajíc.